Avcılar’da vinç otomobilin üzerine devrildi: 1 işçi yaralandı

Avcılar’da kentsel dönüşüm kapsamında yenilenen binanın inşaatında kullanılan vinç, toprakta oluşan çökme nedeniyle otomobilin üzerine devrildi. Kazada 1 işçi yaralanırken, binadan çıkan 1 kişi son anda kurtuldu.

Olay, dün saat 17.30 sıralarında Merkez Mahallesi’nde meydana geldi. Kentsel dönüşüm kapsamında yeniden yapılan bir binanın inşaatına demir taşımak için getirilen 34 GHR 710 vinç, toprakta oluşan çökme nedeniyle devrildi. Vincin taşıma görevi gören tonlarca ağırlıktaki parçası ise sokakta park halinde bulunan Hasan Keskinkılıç’a ait otomobilin üzerine düştü. Otomobilin tavan ve arka bölümü tamamen çökerken, bu sırada binadan çıkan bir kişi canını son anda kurtardı. İnşaat alanında çalışan işçilerden biri de bacağından hafif şekilde yaralandı.

İhbar üzerine olay yerine polis, sağlık ve belediye ekipleri sevk edildi. Bacağı zedelenen işçi, ambulansla hastaneye kaldırıldı. Olay yeri inceleme ekipleri kaza ile ilgili inceleme yaparken, trafik ekibi ise gerekli önlem ve izin alınmadığı gerekçesiyle operatöre 3 bin 100 TL ceza uyguladı. Kaza yapan vinç, başka bir vinç yardımı ile kaldırıldı.

Otomobili hasar gören Hasan Keskinkılıç, “Birden gürültülü bir ses duyduk. Dışarı çıkınca baktım arabanın üzerinde vinç var. O anda yoldan geçen iki vatandaşın üzerine gelebilirdi. Normalde bilinçsiz bir yere koymuşlar, kaldırım çöküyor. Büyük bir tedbirsizlik var burada. Yani bunun gerekeninin yapılması lazım” dedi.

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir