Gürültü endişesi: ÖSYM Başkanı, Ali Koç ile görüştü

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy, Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın (2024-YKS) yapılacağı okulların etrafında gürültü yapılmaması uyarısında bulunarak, “Toplumsal olarak bu konuda hep birlikte göstereceğimiz duyarlılık çok önemli” dedi. 

“ALİ KOÇ ‘ÇOK DUYARLIYIZ’ DEDİ” 

Ankara’da konuşan Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy, İstanbul’da YKS ile aynı tarihe denk gelen Fenerbahçe Kulübü Olağan Seçimli Genel Kurul toplantısına ilişkin soru üzerine, şu bilgileri verdi: 

– Kadıköy’de 49 okulda sınav yapıyoruz, Fenerbahçe Kulübü Genel Kurulunun yapılacağı yere yakın 3 okulumuz var, diğerleri uzak. Üyelerin Kadıköy’e giderken oluşturabileceği trafik yoğunluğunu ve gürültüyü düşündük. Bu konuda alınabilecek tedbirler konusunda Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç ile görüştük. Ali Koç, ‘Biz bu konuda çok duyarlıyız” dedi ve bütün üyelere gerekli hatırlatmaları yapacaklarını söyledi.

FUTBOLCULAR İÇİN ZAGREB’DE SINAV

Ersoy, ÖSYM’nin, 18 Yaş Altı Milli Futbol Takımı futbolcuları için Zagreb’de YKS düzenlemesine ilişkin soruları da yanıtladı. 

Federasyondan genç millilerin YKS tarihlerinde Zagreb’de olacakları ve o ülkede sınav yapılması teklifinde bulunduklarını aktaran Ersoy “Teklifi, ÖSYM olarak değerlendirdik. Milli bir mesele olduğundan ve toplumun da rahatlıkla kabul edebileceği bir durum olduğundan sınavı Hırvatistan’da yapmaya karar verdik” dedi.

FENERBAHÇE’DEN ÖZÜR AÇIKLAMASI

Fenerbahçe Spor Kulübü, dün konuya ilişkin bir açıklama yayımlamıştı.

Fenerbahçe’den konuya ilişkin şu açıklama yapıldı:

– Değerli üyelerimiz ve komşularımız, 8-9 Haziran 2024 Cumartesi ve Pazar günleri gerçekleştireceğimiz Olağan Seçimli Genel Kurul toplantımızın, üniversite sınavına denk gelmesi sebebiyle, oluşabilecek olası gürültü veya trafik yoğunluğu gibi etkilerden dolayı çevremize vereceğimiz rahatsızlıktan ötürü özür diliyoruz. Gösterdiğiniz anlayış için teşekkür ediyoruz. Tüm öğrencilerimize YKS sınavında başarılar diliyoruz.

2018’DE DE DENK GELMİŞTİ 

Fenerbahçe’nin 2018’deki Başkanlık seçimi de LGS sınavına denk gelmiş, veliler ulaşım zorluğu ve gürültü konusunda şikayetlerini dile getirmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir