MHP’li Yönter, Özgür Özel’i Demirtaş üzerinden hedef gösterdi: Senin gibilerinin siyasette yer alıyor olması bile başlı başına garabet

MHP Genel Başkan Yardımcısı İzzet Ulvi Yönter, sosyal medya hesabından CHP Genel Başkanı Özgür Özel‘in “İki isim MHP’de bu normalleşmeyi baltalamak için elinden geleni yapıyor” sözlerine eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş üzerinden yanıt vererek, “Senin gibilerinin siyasette yer alıyor olması başlı başına garabet” dedi. 

MHP’li Yönter, sosyal medyadan yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Özgür gene böyle konuşmuş, zırvaladığımızı açıklamış, yani ve yeniden çuvallamış! Bak Özgür, çok acemisin, fikri müktesebatın evlere şenlik, nitekim kafada yok, kalpte yok…Tamtakırsın, ısrarlı normalleşme iddiasıyla yalan ve iftiralarını maskeliyorsun! İhanet ve melaneti meşrulaştırma arayışındasın…Terörist Demirtaş’la çalışma toplantısı yapacakmışsın! Ah Özgür ah, senin gibilerinin siyasette yer alıyor olması bile başlı başına garabet ve rezalet…Tuttuğun dümen seni felakete sürüklüyor, haberin olsun!”

Ne olmuştu? 

MHP Genel Başkan Yardımcısı İzzet Ulvi Yönter, CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in, “MHP örgütünün illallah dediği ikili” diyerek hedef aldığı ve Sinan Ateş cinayeti ile ilgili sorular yönelttiği isimlerden birinin kendisi olduğunu belirterek, “En küçük ilgi ve alakamızın söz konusu dahi olmadığı bahse konu cinayet iddianamesiyle ilgili dün soru kalıbı içinde telaffuz ettiğin iddialarını ispat etmezsen, alçaksın, ahlaksızsın, şerefsizsin, namussuzsun” ifadelerini kullanmıştı.

TIKLAYIN – Özgür Özel “MHP’deki ikili” demişti, “Onlardan biri benim” diyen İzzet Ulvi Yönter, yanıt verdi: Aşağılık müfteri, iddialarını ispat etmezsen ahlaksızsın, şerefsizsin, namussuzsun!

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin TBMM Grup Toplantısı’nda CHP lideri Özgür Özel’in Kobani davası ile ilgili açıklamalarını eleştirerek, “Türkiye’yi, Cumhurbaşkanımızın değil de başkalarının yönettiğini iddia eden Özgür Bey ve yönetimine soruyorum, mertçe cevap vermelerini bekliyorum” demiş ve 4 soru yöneltmişti.

Özel, Sinan Ateş cinayeti üzerinden MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yle ilgili, “Partisinde genel başkan yardımcısı pozisyonundaki iki kişinin meselenin neresinde olduğunu görüyor. Ama bu meselenin çok ağır bedelleri olacağını da görüyor. Her şey Devlet Bey’in istediği gibi gitse, ben ilk fırsatta Devlet Bey’in, o ikisine siyaseten ceza vereceğini düşünüyorum” ifadelerini kullanmıştı.

TIKLAYIN – Özgür Özel: Devlet Bey’in istediği gibi gitse, ilk fırsatta o iki isme ceza verir; bunun çok ağır bedelleri olacağını görüyor

TIKLAYIN – Özgür Özel’den Devlet Bahçeli’ye çağrı: Memnun değilse, bizim ittifakımıza katılabilir

GÖKÇER TAHİNCİOĞLU’NUN ANALİZİ – Bahçeli “AKP içinde suyu bulandıranlar, feragat ederiz, gereğini yaparız” sözleriyle ne demek istedi; Cumhur İttifakı’nın sürmesini koşula mı bağladı?

TIKLAYIN – Bahçeli’den sert çıkış: AK Parti içinde suyu bulandıranları da dikkate alarak, normalleşmeye engel görülüyorsak gereğini yaparız!

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir